Školský klub detí

Školský klub detí tvorí v dňoch školského vyučovania medzistupeň medzi vyučovaním v škole a výchovou v rodine. Nie je pokračovaním školského vyučovania. Pedagogická práca v ŠKD zabezpečuje deťom odpočinok, relaxáciu, ale aj zaujímavé využitie voľného času. Dieťa by si malo v ŠKD odpočinúť, vytvárať a prehlbovať vzťahy s vrstovníkmi, realizovať sa v činnostiach, ktoré ho bavia, poznávať a rozvíjať svoje záujmy. ŠKD vytvára podmienky pre telesný a sociálny rozvoj detí. Výchova a vzdelávanie mimo vyučovania sa v ŠKD realizuje v týchto tematických oblastiach výchovy:

• Vzdelávacia
  • Spoločensko-vedná
  • Pracovno-technická
  • Prírodovedno-environmentálna
  • Esteticko-výchovná
  • Telovýchovná, športová, zdravotná /turistická

Jednotlivé činnosti v popoludňajších hodinách zabezpečuje vychovávateľka vo svojom oddelení. ŠKD je v prevádzke ráno od 6,30 hod. do 7,25 hod., popoludní od 11,10 hod. do 15,30 hod. Deti využívajú v ŠKD plazmový televízor, DVD prehrávač. 1 x týždenne žiaci navštevujú počítačovú učebňu pre zdokonaľovanie sa v práci s PC. Po oddychu a relaxe majú deti možnosť vypracovať si v ŠKD domáce úlohy pod dozorom svojej vychovávateľky. Na športovo-pohybové aktivity využívame s deťmi športový areál školy, umelý futbalový trávnik a pod. V záujmovej činnosti s deťmi maľujeme, kreslíme, lepíme, striháme, vyrábame rôzne výrobky, deti si zdokonaľujú svoje motorické zručnosti v pracovnej činnosti. Záleží nám na tom, aby deti aktívne využívali svoj voľný čas a netúlali sa bezcieľne ulicami.