Materská škola

Zápis detí do MŠ

Zápis detí do materskej školy

Základná škola s materskou školou, Ľ. Štúra 71/1, Dolné Vestenice

Do MŠ sa prijímajú deti na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu, ktorú si môžete prevziať v budove materskej školy a odovzdať zástupkyni riaditeľa ZŠ  s MŠ v budove MŠ.  Zákonný zástupca odovzdá písomnú žiadosť spolu s potvrdením o zdravotnom stave  dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast.

Potvrdenie od lekára nemožno chápať ako potvrdenie o akútnom zdravotnom stave dieťaťa, ale ako potvrdenie toho, že  dieťa netrpí žiadnou chorobou, ktorej prejavy a dôsledky by mohli negatívne vplývať na jeho pobyt v MŠ, prípadne ohrozovať výchovu a vzdelanie ostatných detí.

Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží okrem žiadosti a potvrdenia o zdravotnom stave dieťaťa aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie. Ak sa jedná o dieťa so zmyslovým postihnutím, predloží vyjadrenie príslušného odborného lekára.

Termín prihlasovania detí : máj 2019

Kde: v budove materskej školy, si rodičia vyzdvihnú žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ a vyplnenú a lekárom potvrdenú prinesú do materskej školy.

Podmienky prijatia dieťaťa do materskej školy

V prípade, že je zvýšený záujem zákonných zástupcov o prijatie dieťaťa do MŠ, prijímajú sa prednostne deti:

1.   Deti s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky
  2.   Deti s dodatočne odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej

dochádzky

1.   Deti, ktoré dovŕšili piaty rok veku
  2.   Deti staršie ako 3 roky
  3.   Spravidla deti s trvalým bydliskom v Dolných Vesteniciach
  4.   Spravidla deti zamestnaných zákonných zástupcov
  5.   Spravidla deti, ktoré sú v opatere len jedného zákonného zástupcu
  6.   Spravidla deti od 2,5 roka veku, ak zvládajú hygienické návyky /bez plienok počas   celého dňa/ a povoľuje to kapacita MŠ
  7.   Deti, ktorých rodičia podali žiadosť o prijatie do MŠ v stanovenom termíne